Ćwicząca mama
Dlaczego warto ćwiczyć

Nie da się ukryć - mamy nie mogą liczyć na zbyt wiele wolnego czasu, w szczególności jeśli dzieci są jeszcze malutkie. Na szczęście ćwiczenia są tym, co szybko pozwala oderwać się od myślenia od codzienności, a do tego wystarczy dosłownie godzina. Nie tylko wydzielająs się wtedy endorfiny, czyli hormony szczęścia poprawiające nastrój, ale także ma się wrażenie, że robi się coś dla siebie.

 

Ostatnio trafiłam na artykuł, w którym zacytowano wypowiedzi kilku ćwiczących osób. Zadano im pytanie o powód rozpoczęcia ćwiczeń i myślę, że te wymienione przeze mnie poniżej są wystarczającym powodem do tego, aby osoby niezdecydowane w końcu zmieniły nastawienie do aktywności fizycznej. Oto wspomniane odpowiedzi:

  • Najbardziej motywuje mnie "to specyficzne uczucie" po dobrze przepracowanym treningu. Zadowolenie, że dałam radę, że znów mi się udało.
  • Nic tak nie potrafi rozładować napięcia całego korpo-tygodnia czy kolejnej zarwanej nocy z ząbkującą marudką, jak chociażby spacer, czy seria kilku nawet najprostszych ćwiczeń.
  • Od jakiegoś czasu uczestniczę również w eventach biegowych w których biega również moja 5 letnia córka, a kto miałby być dla niej najlepszym przykładem, jak nie jej tata?
  • Szybko pojawiające się efekty pierwszych ćwiczeń oraz zasada: im większy wysiłek fizyczny, tym większy relaks psychiczny.


Nadal niezdecydowana/y? Oto ostatni z powodów:


Możliwość zjedzenia czekolady bez obaw, że od razu przytyję.

 

 

Fragmenty pochodzą z raportu "Aktywność fizyczna w Polsce" opublikowanego \ na blogu DWS. 

Tagi
Brak.
Aktualna ocena:
Twoja ocena została zapisana.
Komentarze
Brak.
Dodaj komentarz
Twój nick:


Twój komentarz:


Podaj sumę dodawania 2+3:


Strona główna Księga gości Licznik odwiedzin: 5411