Ćwicząca mama
Wyniki wyszukiwania wyrazu 'dieta':
Jak skomponować dietę dla sportowca?

Dzisiaj będzie dość technicznie, ale to w związku z rozpoczęciem treningów z nowym trenerem, który przygotował dla mnie specjalną dietę. Jeśli Tobie ciężko znaleźć odpowiednią osobę do treningów w swoim mieście, możesz skorzystać ze współpracy z trenerem online. 

Sportowcy uprawiający wyczynowo sport zdają sobie sprawę, że spożywanie zbilansowanej diety nie może odbywać się tylko przed i po treningu. Odpowiednie odżywianie musi być zaplanowane i kontynuowane przez długi czas, aby osiągać stale dobre wyniki. Optymalna dieta nie może stanowić wyjątku, ale musi stać się dobrym nawykiem.

Sportowcy, którzy nie potrafią samodzielnie opracować planu żywieniowego dostosowanego do uprawianej dyscypliny sportowej powinni skonsultować się z dietetykiem sportowym. Dzięki współpracy z tym specjalistą będą mogli liczyć...

Pokaż całość (0 komentarzy)
Czym jest celiakia, jak się objawia... i dlaczego o niej piszę

Wspominałam już na blogu o tym, że zdarzają mi się dłuższe okresy, w których co chwilę łapie infekcje. Otóż już znam przyczynę tego typu problemów - jest nią CELIAKIA powodująca zaburzenia wchłaniani, przez co dochodzi do niedoborów składników odżywczych i niedożywienia organizmu, a to z kolei rzutuje na różne układy (w tym pokarmowy, neurologiczny, a nawet rozrodczy).

 

Zacznę od cytatów z zaufanych źródeł, na których opierałam się przygotowując niniejszy materiał:

"Celiakia (choroba trzewna) to trwająca całe życie immunologiczna choroba o podłożu genetycznym, charakteryzująca się nietolerancją glutenu, białka zapasowego zawartego w zbożach (pszenicy, życie, jęczmieniu, owsie*). Działający toksycznie gluten prowadzi do zaniku kosmków...

Pokaż całość (0 komentarzy)
Strona główna Księga gości Licznik odwiedzin: 5413